Serwis używa pliki cookies!

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej

Zgadzam się!
Zgadzam się!
linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Solidarni z Ukrainą - Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim

Solidarni z Ukrainą

Galeria zdjęć

250.000 złotych od SGB dla uchodźców z Ukrainy

Symboliczny czek opiewający na kwotę 250 tysięcy złotych przekazała Spółdzielcza Grupa Bankowa na rzecz Fundacji Ocalenie. To dar banków i pracowników SGB dla mieszkańców Ukrainy, którzy zmuszeni zostali do ucieczki przed wojną i przebywają w naszym kraju.

Banki spółdzielcze SGB od pierwszych dni wojny wspomagają uchodźców z Ukrainy. Wiele z nich przekazuje dary bezpośrednio do punktów recepcyjnych. W lokalnych środowiskach organizowane są zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych. Niejeden z pracowników bankowości spółdzielczej zaprosił Ukraińców do swojego domu, a banki utworzyły specjalną ofertę dedykowaną przebywającym w Polsce obywatelom Ukrainy.

Ta społeczna aktywność i wrażliwość to cechy, które od półtora wieku wyróżniają banki spółdzielcze – mówi Ewelina Ignaczak, dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji w SGB-Banku SA. – Zawsze, gdy obok dzieje się krzywda, spółdzielcy stają na wysokości zadania. Czy dotyczy to wydarzeń losowych w małych społecznościach, skutków nawałnic i huraganów, które zabierają ludziom dach nad głową, czy, jak ostatnio, kryzysu uchodźczego, na banki spółdzielcze zawsze można liczyć. Inicjatywa przekazania pieniędzy dla Fundacji Ocalenie to wspólne przedsięwzięcie naszego Zrzeszenia. Wiemy, że będą one znakomicie wykorzystane przez profesjonalistów.

Fundacja Ocalenie prowadzi Centrum Pomocy Cudzoziemcom, otwiera świetlice dla ukraińskich dzieci, wspomaga uchodźców w znajdowaniu mieszkań, tworzy bezpieczne przestrzenie dla dzieci w punktach recepcyjnych przy granicy polsko-ukraińskiej, organizuje pomoc prawną i psychologiczną oraz kursy językowe dla Ukraińców.

W imieniu Fundacji Ocalenie czek odebrała Marianna Wartecka, koordynatorka współpracy z biznesem. Jej zdaniem każda pomoc udzielana Ukraińcom ciągle jest na wagę złota:

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę minęły już ponad trzy miesiące. Osoby, które z obawy przed wojną uciekły do Polski i tu zdecydowały się zostać na dłużej, coraz bardziej potrzebują wsparcia długofalowego: poradnictwa zapewnianego po ukraińsku lub rosyjsku, specjalistycznej pomocy psychologicznej czy prawnej, kursów języka polskiego, doradztwa zawodowego i pomocy w znalezieniu zakwaterowania. Wsparcie finansowe, które otrzymujemy  od banków spółdzielczych SGB pozwala nam planować i realizować te działania oraz sprawnie reagować na pojawiające się potrzeby. Bardzo za to zaangażowanie dziękujemy.  

Szanowni Państwo,

Grupa SGB włącza się w działania na rzecz Ukrainy.

Darmowy ROR dla Ukraińców
Od 4 marca Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim nie będzie pobierał prowizji za prowadzenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego dla nierezydentów z Ukrainy przez okres pierwszych 4 miesięcy.

SWIFT na Ukrainę bez prowizji
Trwa #SąsiedzkaPomocSGB dla Ukrainy. Chcemy pomóc naszym klientom, którzy sami wspierają Ukraińców.
Od 1 marca aż do odwołania, #BankiSpółdzielczeSGB oraz #SGBBank nie pobierają prowizji od zleceń SWIFT w walutach obcych i PLN realizowanych do banków w Ukrainie.
Pomagasz? My pomagamy Tobie! Razem możemy więcej!
#BankiSpółdzielcze #SGB #RazemDlaUkrainy #SąsiedzkaPomocSGB

Sąsiedzka zbiórka SGB
Jesteśmy świadkami historycznych chwil. Każdy z nas pomaga Ukraińcom (lub po prostu im dopinguje) jak tylko może. Pomaga także #GrupaSGB!
Rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy, która potrwa do 31 marca.
Możecie się do niej przyłączyć!
👉 Dołączyć może każdy – zarówno klient indywidualny, jak i firmowy
👉 Zebrane pieniądze przekażemy do @FundacjaOcalenie, która wspiera uchodźców z Ukrainy
👉 Wpłacamy na konto nr 90 1610 0006 9002 0100 0246 0002
Wspierajmy Ukraińców! Razem możemy więcej!
#BankiSpółdzielcze #SGB #RazemDlaUkrainy #SąsiedzkaPomocSGB