Serwis używa pliki cookies!

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej

Zgadzam się!
Zgadzam się!
linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Czasopismo bankowe - Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim

Czasopismo bankowe

MAGAZYN ” BANK SPÓŁDZIELCZY” NR 1/2023

Prezentujemy pierwszy w tym roku magazyn “Bank Spółdzielczy”.

Jak zwykle wybrane artykuły dostępne są na naszym kanale na Spotify „Podcast spółdzielczy”. W tym numerze polecamy 3 artykuły:

👉 Czy warto mieć polisę na życie? Czy warto wydawać pieniądze na polisę ubezpieczeniową? Tak wielu z nas jej nie ma i często powtarza: „Jakoś to będzie!” Jakoś, czyli jak? Bezpiecznie? Stabilnie? Przewidywalnie?

Artykuł Lidii Denisiuk z SGB-Banku czyta Katarzyna Miler. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

👉 Ludzie od zawsze gromadzili różne przedmioty i dobra materialne. Chcieli również je chronić i tak powstały ubezpieczenia. Które formy ubezpieczeń były pierwsze: te chroniące życie czy majątkowe? Kiedy została zakupiona pierwsza polisa na życie?

Artykuł Joanny Mijakowskiej z SGB-Banku czyta Katarzyna Miler. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

👉 TikTok to medium nieco inne niż wszystkie. Tu trzeba mówić krótko, treściwie i zabawnie. Trzeba mieć sto ciekawych, porywających pomysłów, by zainteresować odbiorcę. I oczywiście dystans marki do siebie. Nie każda powinna tutaj być, mimo, że audytorium jest bardzo szerokie.

Artykuł Jacka Prześlugi czyta Michał Kocurek. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 –LINK

Poza tym w numerze:

✅ W rozmowie numeru spotkaliśmy się tym razem z Pawłem Kowalczykiem, prezesem Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Gorzowie Wielkopolskim. Ten bank działa pod hasłem „Wspieramy najlepszych” i konsekwentnie buduje swój wizerunek, wspierając uznanych sportowców oraz kluby, które zachęcają dzieci i młodzież do aktywności sportowej.

✅ Półmetek strategii SGB „Otwieramy przyszłość”, napisany przez Łukasza Musialskiego.

✅ WIRON zastąpi WIBOR – piszą o tym Robert Azembski i Jerzy Jarosiński.

✅ Jak PRZYSZŁOŚĆ stała się spółdzielczym słowem roku – wyjaśniają Joanna Gębka, Katarzyna Miler i Jędrzej Szymanowski.

✅ Model DISC D3 – czyli w czym tkwi Twoja siła – o współpracy pracowników o różnych temperamentach i osobowościach piszą Aleksandra Karpińska i Grażyna Koziołek.

✅ Do banku ze swoim pupilem – autorstwa Anny Gruchały.

✅ Zapłacisz jednym spojrzeniem – o płatnościach PayEye pisze Rafał Flisiński.

Życzymy miłej lektury!

 

 

MAGAZYN ” BANK SPÓŁDZIELCZY” NR 4/2022

Do pobrania TUTAJ

prezentujemy czwarty i ostatni w tym roku numer naszego magazynu „Bank Spółdzielczy”. Mamy naprawdę wiele ciekawych tematów:

👉 Wyzwaniem dla Rady będzie też dalsze budowanie świadomości potrzeby działania i myślenia zrzeszeniowego. To oczywiste, iż każdy z prezesów banków spółdzielczych odpowiada za bilans i biznes banku, którym zarządza, ale musimy zauważać wartość, jaką jest działanie w grupie i umiejętnie to

wykorzystywać. Tu postrzegam ogromną rolę Rady Zrzeszenia. – mówi w rozmowie z magazynem Przemysław Pilarski, przewodniczący Rady Zrzeszenia SGB i jednocześnie prezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Mosinie.

👉 Rozważania o konsolidacji w bankach spółdzielczych – artykuł autorstwa Karoliny Jankowiak z SGB-Banku i Stanisława Kolasińskiego z IPS-SGB.

👉 Nowa kampania wizerunkowa SGB – jak kręci się spoty reklamowe, jak przeprowadza badania przed startem kampanii, jak przebiegała ona jesienią tego roku? To nasz temat numeru!

W tym magazynie mamy też 4 artykuły do posłuchania, na YouTube lub na naszym kanale „Podcast spółdzielczy” w Spotify!

👉 Przy projektowaniu kampanii reklamowych niezbędne są badania marketingowe. Na jakie pytania odpowiadają i jaką wiedzę dostarczają marketerowi? A co to są badania etnograficzne?Artykuł Ewy Galicy z firmy &Sons czyta Katarzyna Miler.

Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

👉 Jak powstają spoty reklamowe Spółdzielczej Grupy Bankowej? Kto rządzi na planie filmowym? Kim jest szwenkier, a kim ostrzyciel? Kim są statyści i gdzie powinien przejść pan w czerwonej koszulce?

Artykuł Romana Szewczyka z SGB-Banku czyta Michał Kocurek. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

👉 Co to jest inkluzywność? Trudne słowo? A feminatywy? Jeszcze trudniejsze? Nic bardziej mylnego. Wszystko co pozornie jest trudne, staje się proste. Dlaczego warto używać języka inkluzywnego? Zwłaszcza teraz, gdy tak dużo mówimy o tolerancji, równouprawnieniu i solidarności.

Artykuł Katarzyny Miler z SGB-Banku czyta sama autorka. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

👉 Inflacja szaleje. Co jest przyczyną gwałtownego wzrostu cen w Polsce? Jak wojna w Ukrainie wpływa na gospodarkę w naszym kraju? Dlaczego tak bardzo rosną ceny produktów żywnościowych? Co ma wspólnego cena wieprzowiny w Europie z chińską gospodarką? Co przyniesie przyszły rok?

Artykuł Michała Jurka z IPS-SGB czyta Michał Kocurek. Artykuł dostępny jest również na YouTube 🎧 – LINK

MAGAZYN ” BANK SPÓŁDZIELCZY” NR 3/2022

Prezentujemy Państwu trzeci w tym roku magazyn “Bank Spółdzielczy”.

Mamy naprawdę wiele ciekawych tematów:

👉 Musimy przetrwać złe czasy w dobrej kondycji i we wspólnocie, nie tracąc z pola widzenia klientów i ich potrzeb. Wykorzystać każdą rynkową niszę. Tworzyć warunki do rozwoju swoim pracownikom. Utrzymywać relacje z klientami na niezmiennie wysokim poziomie, pamiętając, że jedną z naszych głównych ról jest wspieranie rozwoju lokalnych społeczności. I nie dać się kryzysowi, który będzie nam bardzo silnie dokuczał – mówi w rozmowie z magazynem Jan Grzesiek, nowy przewodniczący Rady Nadzorczej SGB-Banku SA i jednocześnie prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

👉 Jak banki spółdzielcze radzą sobie z promocją swoich usług? Między innymi poprzez odpowiednią strategię współpracy z influencerami. Porozmawialiśmy z wybitnymi sportowcami, Karoliną Nają i Piotrem Liskiem, ambasadorami odpowiednio Poznańskiego Banku Spółdzielczego i Banku Spółdzielczego Duszniki. Rozmowom towarzyszy tekst Roberta Azembskiego, poświęcony sponsoringowi i promocji banków poprzez sport.

👉 I oczywiście podsumowaliśmy Wyzwanie Sportowe SGB. Tym razem wzięło w nim udział prawie 5 tysięcy miłośników aktywnego spędzania czasu. Odwiedziliśmy z pucharami i medalami najlepsze banki.

Pamiętajcie! Jesteśmy obecni na Spotify – sprawdźcie „Podcast spółdzielczy”! 🙂

W tym numerze posłuchać możecie 4 artykułów:

👉 Inflacja w Polsce szaleje. Rosną koszy energii, paliwa i żywności. Co w tych niepewnych czasach robić z oszczędnościami? Jak można zabezpieczyć nadwyżkę finansową? O to, w co dzisiaj można zainwestować 1 000, 10 000 czy 50 000 złotych zapytaliśmy:

MAGAZYN ” BANK SPÓŁDZIELCZY” NR 2/2022

prezentujemy drugi w tym roku numer naszego magazynu „Bank Spółdzielczy”. Temat przewodni nie mógł być inny: Wyzwanie Sportowe SGB. Podsumowanie, zdjęcia, cytaty. Do tego „Wyznanie zabiurkowca” – artykuł do przeczytania i posłuchania.

W magazynie również m.in.:

👉 Rozwiewam mity wokół „pazernych” banków”. Inflacja w Polsce jest już dwucyfrowa. Rośnie oprocentowanie kredytów, rośnie oprocentowanie depozytów. Zdaniem wielu lokaty bankowe są mało korzystne. A banki zarabiają na nich krocie. Czy to prawda? A jeśli nie, to na czym instytucje finansowe zarabiają?

👉 Niespokojne czasy już nadeszły. Banki Spółdzielcze SGB pierwszy kwartał bieżącego roku mogą zaliczyć do bardzo udanych. Rekordowo wysokie zyski, dobre wskaźniki. Jednak kolejne miesiące mogą już nie być tak pomyślne, nie tylko dla banków spółdzielczych, ale także dla całego sektora finansowego. Czy sektor ma powody do zmartwień?

👉 Jak w sposób płynny przekazać władzę w organach banku? Kogo i jak szkolić na przyszłych członków zarządu? Wywiad numeru i dwie rozmówczynie: Zofia Kałek-Bazyluk i Małgorzata Łaska-Bierła z Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu.

👉 Nasz bank dba nie tylko o finanse klientów – rozmowa z Tomaszem Klimeckim, prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Lututowie

Artykuły można przeczytać – i posłuchać – w tym miejscu

Polecamy również odwiedzić nasz „Podcast spółdzielczy” na Spotify.