Serwis używa pliki cookies!

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej

Zgadzam się!
Zgadzam się!
linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Tajemnica Miasteczka - Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim

Tajemnica Miasteczka

Już 6 maja 2024 odpalamy kolejny rozdział Tajemnicy Miasteczka, w którego trakcie startuje wyczekiwany konkurs dla szkół.

Zeszłoroczna formuła konkursu sprawdziła się na tyle dobrze, że w mechanizmie i logistyce nic nie zmieniliśmy. To co jest nowe, to oczywiście zadanie konkursowe i nagrody.

Zgodnie z zapowiedzią 6 maja  uruchomiamy również konkurs „Nowe miejsce w Miasteczku”.

Tegorocznym zadaniem jest zaprojektowanie w dowolnej technice plastycznej przestrzeni w Miasteczku, która wymaga odświeżenia. Przygotowałyśmy odpowiedni szablon, na którym powinny pracować uczniowie szkoły.

Pamiętajmy  praca nie może zawierać  danych osobowych ucznia, który ją przygotował.

Wszystkie szczegóły znajdują się w Regulaminie.

załącznik nr 2 – oświadczenie

załącznik nr 3 – klauzula

załącznik nr 4 – szablon

Ważne daty:

 6 maja – start konkursu

6-17 maja – uczniowie przygotowują prace konkursowe, a pełnomocnik przesyła zdjęcia/skany prac na adres gra@sgb.pl

do 5 czerwca – komisja konkursowa wybiera zwycięzców

do 7 czerwca – Banki Spółdzielcze otrzymują wyniki konkursu, informacja zamieszczona też zostanie na stronie www.sgb.pl/gra

do 17 czerwca – zestawy nagród dla zwycięzców trafiają do Banków Spółdzielczych

do 21 czerwca – Banki Spółdzielcze wydają nagrody, koniec konkursu

Życzymy wielu wygranych!

Do Miasteczka zawitała wiosna, a wraz z nią pojawiło się mnóstwo nowości.

 Wiosenne zmiany

To tytuł najnowszego rozdziału, w którym bohaterowie zobaczą efekt współpracy banku spółdzielczego i mieszkańców Miasteczka. O tym co się zmieniło opowie tata Rozalii i Bernarda, pracownik banku.

A zmieniło się sporo. W mieście pojawiły się nowe chodniki, ławeczki, kosze do segregacji śmieci, a przed szkołą powstał nowy plac zabaw. Przedsiębiorcy w Miasteczku też rozwinęli swoje biznesy. Pasieka Pana Andrzeja wygląda imponująco, a w kawiarni Pana Antoniego można wypić kawę w ogródku dla gości. W trakcie zwiedzania Miasteczka Rozalia i Bernard będą mogli sprawdzić swoje umiejętności detektywistyczne, by rozwiązać tajemnicę zniknięcia archeologa oraz poszukać urwisa złodziejaszka.

Nowy rozdział, podobnie jak poprzednie, jest utrzymany w duchu naszych wartości.

Główną rolę tym razem gra WSPÓŁPRACA.

 

ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH DO ODKRYWANIA NOWYCH PRZYGÓD W NASZEJ GRZE!!!

ZARYS GRY:

Tajemnica Miasteczka edycja 2023/2024 składa się z sześciu części. Fabuła wszystkich opiera się na wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie.

Jesienna przygoda od 31 października 2023 r.

Zimowa przygoda – od 6 grudnia 2023 r.

W ten przedświąteczny czas bohaterowie zadbają o samotną sąsiadkę, uratują świąteczną atmosferę w Miasteczku, pomogą w naprawie karmników dla ptaków.

Nie zabraknie również życzeń dla graczy.

1 rozdział – marzec 2024 r.

2 rozdział – kwiecień 2024 r.

3 rozdział – maj 2024 r.

epizod podsumowujący – czerwiec 2024 r.

Zapraszamy do odkrywania Miasteczka i jego tajemnicy wraz z bohaterami na stronie ▶ www.sgbtajemnicamiasteczka.pl.

W grę może zagrać każdy, do czego bardzo zachęcamy i mamy nadzieję, że Wy też będziecie do tego zapraszać swoje rodziny i znajomych. Dobrze dbać o siebie nawzajem i ćwiczyć to, także w grze internetowej.

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy.

Zapraszamy do odkrywania Miasteczka i jego tajemnicy wraz z bohaterami na stronie ▶ www.sgbtajemnicamiasteczka.pl.

Zwiastun – kliknij TUTAJ

GRA RUSZA 24 KWIETNIA 2023 ROKU!!!

IDEA:

Banki Spółdzielcze SGB w tym nasz Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim są ważną częścią lokalnej społeczności. Dzięki ich obecności miejscowość lepiej się rozwija dla dobra mieszkańców. Bank Spółdzielczy SGB to nie tylko miejsce, w którym można pracować (jak tata głównych bohaterów), ale też takie, które jest partnerem finansowym.  Zarobione pieniądze tu lokalnie pracują. Dodatkowo część swoich zysków bank inwestuje w sąsiedzkość – lokalne inicjatywy społeczne, wydarzenia kulturalne, sportowe itd. Bo dobrze dbać o siebie nawzajem.

Wartości ważne dla Banków Spółdzielczych SGB, to takie, którymi sami kierujemy się na co dzień – w rodzinie, grupie przyjaciół, wśród sąsiadów. Nasze relacje opierają się na wzajemnym wsparciu, towarzyszeniu sobie w lepszych i gorszych momentach czy wspólnym rozwiązywaniu problemów. Ważna jest życzliwość, otwartość i pomaganie sobie nawzajem. To buduje poczucie wspólnoty i podnosi jakość codziennego życia.

TŁO FABULARNE:

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…

ZARYS GRY:

Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

Będą się pojawiać:

I rozdział – 24 kwietnia

II rozdział – 15 maja

III rozdział – 5 czerwca

BANK SPÓŁDZIELCZY W GRZE:

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny elementem fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

W grę może zagrać każdy, do czego bardzo zachęcamy i mamy nadzieję, że Wy też będziecie do tego zapraszać swoje rodziny i znajomych. Dobrze dbać o siebie nawzajem i ćwiczyć to, także w grze internetowej.

8 maja uruchamiamy konkurs Tajemniczy Bohater Miasteczka.

Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, które zapraszamy do udziału.

Zadnie jakie mają uczniowie to stworzenie bohatera gry Tajemnica Miasteczka.

Technika wykonania prac jest dowolna.

Ważne daty:

 8 maja – start konkursu

8-19 maja – uczniowie przygotowują prace konkursowe a pełnomocnik przesyła zdjęcia/skany prac na adres gra@sgb.pl

do 5 czerwca – Banki Spółdzielcze otrzymują wyniki konkursu, informacja zamieszczona też zostanie na stronie www.sgb.pl/gra

do 23 czerwca – Banki Spółdzielcze wydają nagrody, koniec konkursu

Regulamin konkursu + załącznik nr 1

załącznik nr 2 – oświadczenie

załącznik nr 3 – klauzula informacyjna